piektdiena, 2012. gada 9. marts

Interneta un citas piegādes

Pēdējās dienās man ir radušās pārdomas par internetveikalu piegādēm un, cik tomēr liela ir tā samaksa par piegādi. Ja par vienu piegādi samaksāt 2-3 latu ir diezgan pieņemami, tad samaksāt vairākiem veikaliem, summa aug.

Sanāca tā, ka es vienā dienā pasūtīju trīs pasūtījumus no trim dažādiem interneta veikaliem. Vienā par piegādi nesamaksāju necik, jo savācu nepieciešamo summu bezmaksas piegādei. Otrā samaksāju 2 latus. Un trešajā samaksāju 2.50. Beigās izrādās, ka man piegādāja visas šīs trīs lietas ne vien viena firma, bet pat viens cilvēks, un trīs dienas pēc kārtas. :) Tātad, lai es saņemtu piegādi katru dienu ar jaunu preci, es samaksāju 4.50.

Jau tad, kad pasūtīju filozofēju, ka varētu būt iespēja, ka izvēlos kā piegādi konkrētu firmu, ar kuru tad sarunāju par piegādes laikiem un izcenojumu atkarībā no tā, cik svarīgs klients, es viņiem esmu. Piemēram, šajā gadījumā es ar viņiem sazinos, vai kad viņi sazinās ar mani, saku, ka man būs trīs piegādes un ka vēlēšos tā saņemt kopā. Tātad tikai viena piegāde, un tikai viena maksa par piegādi. Varētu pat tā, ka es vienā veikalā iepērkos vairāk, nopelnot bezmaksas piegādi, un tad pārējos varu iepirkties mazāk un pievienot vienkārši šai piegādei. To visu, protams, var variēt, ka saku, ka man viena piegāde ir steidzama, gribu saņemt pēc iespējas ātrāk, bet pārējās var gaidīt, kad veikals sapakos, sasūtīs sev no visām noliktavām mantas un tiks nodots kurjerdienestam. Attiecīgi arī, tad maksāju par divām piegādēm.

Nevarēju šo visu paturēt sevī, pēc tam, ka trīs dienas pēc kārtas man viens un tas pats cilvēks piegādā trīs paciņas, kuras es pasūtīju vienā dienā. Nemaz nerunājot, ka tas nozīmē, ka man trīs dienas pēc kārtas, noteikti ir jābūt vienā vietā un jārausta varbūt savs režīms, ka tūlīt, tūlīt 2h garumā (reizēm ilgāk), var ierasties kurjers ar manu mantu. Iedomājieties, ka Jums ir pēkšņa sanāksme uz 15 minūtēm, un tieši tās vidū iezvanās kurjera zvans, ka esmu klāt. Vai, ka esat uztaisījuši sev kafiju, un daudzi citi mazi notikumi, kuri var tikt pārtraukti trīs dienu garumā..

Nekāda naida pret kurjerdienestiem un piegādēm, bet reizēm tomēr gribās mieru un klusumu, un vienu lielu piegādi labāk nekā daudz mazas..

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru