Ir tik jocīgi klausīties viedokli par gulēšanu vecāku gultā, kad pašā mīt pilnīgi pretējs viedoklis gandrīz par katru pateikto teikumu.
Pirmajā dzīves laikā bērnam ir nozīmīgi celties vairākas reizes augšā naktī, lai saprastu, ka māmiņa ir tepat līdzās un atkal var droši gulēt tālāk, ka var nesatraukties. Ka naktīs mostas drošas piesaistes bērniņi, kuri ir dabūjuši vecāku mīlestību un pietiekamu uzmanību. Ka naktīs nemostas bērniņi, kuriem ir skaidrs, ka viņi var paļauties tikai uz sevi. Atrasties vieglajā miegā regulāri bērnam ir svarīgi arī, lai saprastu, vai es esmu izsalcis, vai man nav auksti, vai es jūtos labi. Ja bērns jūtas labi, tad atkal iemieg dziļajā miegā, ja nē, tad bērns var piecelties un ziņot par savu sāpi.
Gulēt vienā gultā ar bērniņu var tie vecāki, kuri nesmēķē un nelieto alkoholu, ka vecāks miegā pamanīs, kur atrodas mazulis. Liels pārgurums arī ir viens no iemesliem, kāpēc mammai vajag arī pagulēt pa dienu, lai pa nakti būtu normāls miegs, nevis atkrītu un aizmiegu.
Bērnam mācam aizmigt, kad laicīgi pamanām bērna noguruma pazīmes un liekam viņu gulēt, arī dienas miedziņā, vēl pirms lielās brēkšanas un pārguruma. Un tad arī aizmigšana pie pupa nakts laikā netraucēs, jo tas nebūs vienīgais veids kā iemidzis.
Raidījumā vecāki tiek baidīti ar to, ka bērns neiet gulēt savā gultā un ir kategorisks un atsakās aiziet no vecākiem. Bērni, kuri saņem no vecākiem pietiekamu mīlestību un uzmanību, un netiek atgrūsti tikai tāpēc, lai vēlāk būtu vieglāk šķirties, tie paši aiziet no vecākiem un pat parāda, ka viņam vecāki ir par daudz, ka viņam vairāk šobrīd nevajag. Viņi arī šķiršanās (iešanu gulēt citā istabā, došanās uz dārziņu utml.) neizjūt tik sāpīgi, jo viņos ir harmonija, līdzsvars, kas palīdz ar jauniem piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem pašiem tikt galā. Bērni, kuru vecāki atgrūž, lai tik ļoti nepieķertos, pieķeras un negrib nekur doties, jo nav iekšējā līdzsvara, kas ļautu stāties pretī nezināmajam un jaunajam. Varbūt arī pretēji, ka metas iekšā jaunajā un nezināmajā, bet ar šādu bērnu uzvedību jau raidījums nebaida..
Ja māmiņa jūtas trauksmaina par gulēšanu blakus bērniņam, tad viņai labāk aprunāties ar speciālistu, kas ļaus izrunāt visas bažas un bailes, gulēt pa dienu vismaz vienu reizi (Pirmajā mēnesī ir zelta likums - kad bērns guļ, tad arī mammai jāguļ, kuru gan reti, kad izmanto, lai atgūtu gaidībās un dzemdībās zaudēto spēku), un tad mamma vairs nebūs trauksmaina un neraizēsies par mazuli.
Man trauksme vienmēr ir bijusi tajā, kad mans bērniņš atrodas tālu prom no manis, pat it kā vienā istabā esot, es vienmēr centos tuvumā atrasties, pat tad kad mazais guļ. Bērna klātbūtne un tuvums mani vienmēr nomierinājis, bet attālums satraucis..
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru